X
Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať.
Ďakujeme za pochopenie.

Mrkva guľatá PARIJSE MARKT 4 1,6g SEMO

Daucus carota

0,65 

Na sklade

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →

Veľmi skorá až skorá odroda guľatej mrkvy typu Parisian, určená predovšetkým na priamy konzum. Dĺžka vegetačnej doby kolíše okolo 83 dní. Mrkva vhodná ako intenzívna záhradkárska kultúra, na zväzkovanie i priemyselné spracovanie. Korene sú veľmi krátke 3 – 5 cm, široké, okrúhleho tvaru s tupým zakončením a hladkým povrchom. Vyniká svojou chuťou vďaka veľmi vysokému obsahu cukru a sušiny a vysokou odolnosťou proti praskaniu. Hlava koreňa na povrchu ani vo vnútri nezelená. Výsev čo najskôr na jar do sponu 20 x 5 cm, možné ho opakovať až do polovice augusta. Vyžaduje dostatok živín a vlahy. Odrodu je možné rýchliť aj v pareniskách alebo nevykúrených rýchliarňach.

Pestovanie

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytkej alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, krátkymi, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na hrobčekoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati. Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia. HTS 0,8 – 1,3 g. 1 g osiva obsahuje 700 – 1000 semien. Spon: 20 – 30 x 3 – 5 cm.

Hmotnosť 0.016 kg

Vážený zákazník,
vopred by sme Vás chceli upozorniť a ospravedlniť sa za zdĺhavejšie vybavenie Vašich objednávok. Zdržanie je spôsobené enormným navýšením objednávok po uzatvorení kamenných prevádzok, z toho vyplývajúc aj potreby doplňovania produktov na náš sklad. Našou snahou je zákazníkovi odoslať objednávku v plnom rozsahu, tovar doplňujeme, pokiaľ možno obratom, stane sa však, že nám je dodaný neskôr. Ešte raz sa ospravedlňujeme za túto extrémnu situáciu a uisťujeme Vás, že urobíme všetko pre to, aby sme Vašu objednávku expedovali v čo najkratšom čase.

×