SEMO osivá


Begónia hľuznatá CHANSON Ruž.b. F1 20pel. SEMO Zväčšiť

Begónia hľuznatá CHANSON Ruž.b. F1 20pel. SEMO

Novinka

Begonia x tuberhybrida VOSS

Viac detailov

Váha produktu: 0.0055 kg

Tento produkt už nie je na sklade

Vážený zákazníci, vzhľadom k celkovému navýšeniu objednávok z dôvodu aktuálnej mimoriadnej situácii v našej krajine, si Vás dovoľujeme upozorniť, že pri vybavovaní a doručení objednávok môže vzniknúť časový sklz. Objednávky sú vybavované priebežne podľa aktuálnej situácie skladu. V prípade akýchkoľvek problémov budete informovaný mailom prípadne telefonicky. Ďakujeme za pochopenie a trpezlivosť.

1,12 €

1,12 € za 1ks

Objednajte ešte za 50,00 € a budete mať dopravu zadarmo!

DOPRAVA ZADARMO - pri objednávke nad 50 € do hmotnosti zásielky 30 kg

Charakteristika produktu:

Obľúbená letnička pre rozsiahlejšie kobercové ornamentálne výsadby, na hroby ale aj do truhlíkov. Vyznačuje sa nenáročnosťou pri pestovaní a odolnosťou voči vysokým teplotám a priamemu slnku. Osivo je v peletkách. Peletky sa vysievajú do kvalitného výsevného substrátu, nezasypávajú sa. Musia byť niekoľkokrát zaliate, iba tak prasknú. Semeno sa uvoľní a môže bez problémov vyklíčiť. Výsev dôkladne prikryjeme na prvých cca 10dní fóliou albo sklom, aby sme klíčkom zabezpečili vysokú vzdušnú vlhkoisť. Nádobu umiestnime na svetlo do priestoru s teplotou 22-24 °C. Po vyklíčení rastliniek teplotu znížime na 16-18°C a zároveň znížime aj vzdušnú vlhkosť. Rastliny preriedime, polievamne podľa potreby a mierne pritienime. Neskoršie začíname rastlinky aj prihnojovať. Vytvárajú hľuzu, ktorú môžeme použiť na ďaľší rok.

Hybridná previsnutá mnohokvetá odroda s ružovobielymi kvetmi. Tvorí až 50cm dlhý previs. Výborná balkónovka do polotieňu a na severne orientovanú expozíciu. 

Predpestovanie : výsev január - február, skleník 22-24°C

Rozsádzanie ( pikírovanie ): február - marec, 16-18°C

Výsadba na trvalé stavnovište mája-jún, 30 rastlín na 1m2

Kvitnutie: jún až október

Akceptovať a pokračovať Na uľahčenie používania našej stránky využívame cookies. Používaním stránky súhlasíte s ich využitím.