Zelenina


Petržlen vňaťový KADEŘAVÁ 4g SEMO Zväčšiť

Petržlen vňaťový KADEŘAVÁ 4g SEMO

Novinka

Vňaťový kučeravý, Petroselinum crispum

Viac detailov

Váha produktu: 0.0045 kg
Vážený zákazníci, vzhľadom k celkovému navýšeniu objednávok z dôvodu aktuálnej mimoriadnej situácii v našej krajine, si Vás dovoľujeme upozorniť, že pri vybavovaní a doručení objednávok môže vzniknúť časový sklz. Objednávky sú vybavované priebežne podľa aktuálnej situácie skladu. V prípade akýchkoľvek problémov budete informovaný mailom prípadne telefonicky. Ďakujeme za pochopenie a trpezlivosť.

0,79 €

0,79 € za 1ks

Objednajte ešte za 50,00 € a budete mať dopravu zadarmo!

DOPRAVA ZADARMO - pri objednávke nad 50 € do hmotnosti zásielky 30 kg

Kadeřavá je bujne rastúca odroda vňaťového petržlenu. Dáva vysoké úrody čerstvej aromatickej vňate. Po zrezaní veľmi rýchlo obrastá. Má bohato delený, jemne skučeravený list, spočiatku vzpriamený, ale potom sa rozkladajúci do strán. Mladý list je svietivo zelený, lesklý, neskoršie tmavne a stráca lesk. Stonka krátka a pevná. Voči chorobám je odolná a dobre odoláva suchu. Sejeme čo najskôr na jar - v marci až apríli, opakovane v auguste. Môžeme vysievať aj tesne pred príchodom mrazu v októbri až novembri. Vegetačná doba je z jarných výsevov 90 dní, z jesenných 180 dní. Zber z jarných výsevov prebieha od júna do novembra, z jesenných výsevov začíname zbierať už od mája. Pri jednorázovom zbere môžeme počítať s 4 - 5 zbermi a s celkovým objemom zozbieranej zelenej hmoty zo 100 m2 130 - 150 kg. Prirýchlovanie: v neskorú jeseň sa narastené rastliny z augustového výsevu so zemným balom presadia do kvetináča a umiestnia v studenom parenisku. V decembri sa prenesú do teplej miestnosti a podľa potreby zalievajú. Počas 6 - 8 týždňov vyraší. Na rýchlenie môžeme vysievať v auguste aj priamo do kvetináčov.

Pestovanie.

Petržlen vyžaduje dostatočne hlbokú, vlhkú, ľahšiu, dobre spracovanú pôdu. Neznáša čerstvé organické hnojenie. Vysievame čo najskôr na jar, aby mal dostatok zimnej vlahy. Osivo petržlenu je citlivé na plynulé zásobenie vlahou najmä v priebehu vzchádzania, pri vyschnutí alebo pri vytvorení pôdneho prísušku veľmi často zle vzchádza. Vysievame 1,5 - 5 kg na hektár, 1,5 - 5 g na m2 HTS 1,3 g. 1 g osiva obsahuje 700 - 750 semien. Spon: 30 x 5 cm. 

Akceptovať a pokračovať Na uľahčenie používania našej stránky využívame cookies. Používaním stránky súhlasíte s ich využitím.