Vodnár BIO2 FIX 90g

Prípravok na mechanické odstránenie rias, prekysličenie vody, podpory rozkladu organických nečistôt a sedimentu.

5,50 

Na sklade

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →

Prípravok na mechanické odstránenie rias, prekysličenie vody, podpory rozkladu organických nečistôt a sedimentu.

Slúži k razantnej likvidácii rias v jazierku. Pomáha prekysličiť vodu a je prvá pomoc pri deficitu kyslíku u rýb. Je jedným z najúčinnejších prípravkov proti riasam v jazierku.

Riasy sú prirodzenou súčasťou vodného ekosystému, vyskytujú sa aj v čistej vode.
Pri nadmernom raste a rýchlom bujneniu znižujú estetickú hodnotu jazierka alebo rybníčka a niekedy môžu byť aj zdrojom nepríjemného zápachu.

Návod na použitie:
Prípravok pred použitím nemiešajte s vodou, rozhoďte ho priamo po ploche jazierka alebo rybníčka (40g na m2) na miesto s výskytom vláknitých rias či iných nečistôt.
POZOR!!!

Pokiaľ má voda vo vašom jazierku alebo rybníčku pH nad 8,5, znížte najprv pH pomocou prípravku pH mínus a potom aplikujte BIO2 fix. Pokiaľ je voda veľmi mäkká (pod 3° dGH; pod 54 ppm), tak pred aplikáciou zvýšte jej tvrdosť (pomocou dolomitu alebo vápenca). Prípravok môže prechodne zvýšiť pH, ale pokiaľ je hodnota pH pred aplikáciou v poriadku, tak sa skoro vráti do normálu.  

Pri práci s prípravkom nejedzte, nepite a nefajčite. Používajte ochranné pomôcky (rukavice).  

Hmotnosť0,1 kg

Iné produkty z tejto série

×