Cesnak sadbový MAKÓI 5 hlavičiek

Cesnak sadbový MAKÓI 5 hlavičiek

2,70 

Produkt je momentálne nedostupný

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →

Charakteristika produktu:

Nepaličiak mrazu odolný. Pre jarné aj jesenné sadenie. Hlávky sú veľké, okrúhle, váha okolo 60g. Strúčiky majú uzavretý krk, ktorý zvyšuje dobrú skladovateľnosť. Všetky časti strúčikov sú biele, s krémovou šupkou a vážia cca 5 g. Strúčiky sú vyrovnané, počet 10-11 v hlávke. Obsah dužiny z celkovej hmotnosti je cca 40%. Tento cesnak je vhodný na priemyselné použitie ako aj na čerstvý konzum.

Pestovanie:

Záhony pre cesnak majú byť v slnečnej časti záhrady, kde je pôda bohatá na živiny, ale nie je čerstvo hnojená. Je vďačný za hlboko zrýľovanú pôdu. Doba sadenia na jeseň obvykle v strede októbra. Na jar vysadiť čím skôr. Podľa možností už v prvej polovici marca, keď to stav pôdy dovoľuje. Cesnakové hlavy niekoľko dní pred sadením treba rozobrať na strúčiky. Odstup riadkov 25-30cm. Odstup medzi strúčikmi 10cm. Hĺbka výsadby 3-6cm. Počas pestovania zabezpečíme pravidelné odburiňovanie. Okopávať sa sme len plytko.

Zber:

jún-júl v závislosti od od dátumu vysadenia. Pozberanú úrodu na krytom, odvetranom mieste dosušíme a potom očistíme.

 

Hmotnosť 0,300 kg

Vážený zákazník,
vopred by sme Vás chceli upozorniť a ospravedlniť sa za zdĺhavejšie vybavenie Vašich objednávok. Zdržanie je spôsobené enormným navýšením objednávok po uzatvorení kamenných prevádzok, z toho vyplývajúc aj potreby doplňovania produktov na náš sklad. Našou snahou je zákazníkovi odoslať objednávku v plnom rozsahu, tovar doplňujeme, pokiaľ možno obratom, stane sa však, že nám je dodaný neskôr. Ešte raz sa ospravedlňujeme za túto extrémnu situáciu a uisťujeme Vás, že urobíme všetko pre to, aby sme Vašu objednávku expedovali v čo najkratšom čase.

×