Forestina Záhradnícky substrát 70l

Substrát na univerzálne použitie v záhrade aj v byte.

19,00 

Produkt je momentálne nedostupný

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →

Záhradnícky substrát je vyrobený zo zmesi kvalitnej svetlej a čierne vrchoviskovej rašeliny s prídavkom minerálneho hnojiva NPK. Vzhľadom k svojmu jedinečnému zloženiu udržuje kyprosť a vzdušnosť pôd a zaručuje tak dobrý rast, bohatú tvorbu koreňov a kvetov u všetkých druhov rastlín. Zadržovaním slnečných lúčov umožňuje lepšie využitie tepla pro rast rastlín, urýchľuje ich zakoreňovanie a prispieva k zadržovaniu vlahy.

Použitie:

Záhradnícky substrát sa používa pre sadenie kvetín a zeleniny, výsadbu okrasných i ovocných krov a stromov v záhrade, ako aj pri sadení rastlín do nádob. Pre zlepšenie štruktúry pôdy môžeme substrát zapraviť do pôdy alebo premiešať so zeminou v pomere 1:1. Na dno nádoby nasypeme trochu substrátu, zasadíme rastlinu a pridáme ďalšiu časť substrátu. Ľahko ho pritlačíme ku koreňovému balu a nakoniec doplníme tak, aby vrchná vrstva zostala kyprá. Pri výsadbe na záhony pridáme substrát na požadovanú výšku, alebo odoberieme vyčerpanú pôdu a nahradíme ju substrátom. Po výsadbe rastliny zalejeme. Po 8 týždňoch (po využití zásobného hnojiva zo substrátu) začneme s pravidelným prihnojovaním. Zároveň dodržujeme stanovený zálievkový režim.

 

 

Hmotnosť 35 kg

×