Forestina Substrát pre muškáty a balkónové rastliny 10l

Substrát špeciálne určený na balkónové rastliny.

6,20 

Produkt je momentálne nedostupný

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →

Substrát pre balkónové rastliny je pripravený zo zmesi vytriedenej svetlej a tmavej rašeliny. Zodpovedne vybrané surovinové zloženie substrátu zaisťuje optimálné prevzdušnenie koreňového balu. Substrát je obohatený hnojivom so základnými živinami a dôležitými stopovými prvkami. Okrem základných prvkov (dusík, fosfor a draslík) obsahuje substrát aj železo, ktoré zabraňuje výskytu chlorózy (žltnutie listov).

Použitie:

Substrát je určený pre sadenie a presádzanie všetkých druhov balkónových rastlín. Na dno kvetináča alebo truhlíka dáme trochu substrátu, zasadíme rastlinu a doplníme substrátom. Potom substrát ľahko pritlačíme a dobre prevlhčíme. Pravidelne zalievame a asi po 6 týždňoch (po vyčerpaní zásoby hnojiva v substráte) začneme s pravidelným prihnojovaním kombinovaným hnojivom napr. prírodným Hoštickým hnojivom na muškáty, organicko minerálnym hnojivom Biomin na muškáty, Kapkou na muškáty, prípadně Kapkou na surfínie a petúnie. Doporučujeme včas odstraňovať odkvitnuté kvety.

zasoba hnojiva na 6 týždňov

Hmotnosť 10 kg

Iné produkty tohto druhu

×