Forestina Substrát pre muškáty a balkónové rastliny 70l

Substrát špeciálne určený na balkónové rastliny.

19,90 

Na sklade

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →
LEN OSOBNÝ ODBER

Substrát pre balkónové rastliny je pripravený zo zmesi vytriedenej svetlej a tmavej rašeliny. Zodpovedne vybrané surovinové zloženie substrátu zaisťuje optimálné prevzdušnenie koreňového balu. Substrát je obohatený hnojivom so základnými živinami a dôležitými stopovými prvkami. Okrem základných prvkov (dusík, fosfor a draslík) obsahuje substrát aj železo, ktoré zabraňuje výskytu chlorózy (žltnutie listov).

Použitie:

Substrát je určený pre sadenie a presádzanie všetkých druhov balkónových rastlín. Na dno kvetináča alebo truhlíka dáme trochu substrátu, zasadíme rastlinu a doplníme substrátom. Potom substrát ľahko pritlačíme a dobre prevlhčíme. Pravidelne zalievame a asi po 6 týždňoch (po vyčerpaní zásoby hnojiva v substráte) začneme s pravidelným prihnojovaním kombinovaným hnojivom napr. prírodným Hoštickým hnojivom na muškáty, organicko minerálnym hnojivom Biomin na muškáty, Kapkou na muškáty, prípadne Kapkou na surfínie a petúnie. Doporučujeme včas odstraňovať odkvitnuté kvety.

zasoba hnojiva na 6 týždňov

Hmotnosť70 kg

×