PROFÍK substrát na bonsaje 5l FORESTINA

Špeciálny minerálny substrát určený pre pestovanie bonsají a rastlinného materiálu pre tvorbu bonjasov.

7,50 

Na sklade

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →

Minerálny substrát pre bonsaje je špeciálny substrát vyrobený z Terramolu (zmes granulovaného a prepáleného diatomitu a ílu), pemzy, lávy a zeolitu. Substrát nie je obohatený o žiadne hnojivo. Pre vyhnojenie substrátu doporučujeme použiť výhradne organické hnojivá buď na báze sušených granulovaných hnojov (napr. kravský či konský hnoj) alebo drvenú rohovinu. Rohovina patrí medzi dlhodobo pôsobiace a vysoko účinné organické hnojivá s pozvoľným uvoľňovaním dusíka a ďalších živín, ktoré sú prítomné v stopovom množstve. Vďaka pozvoľnému uvoľňovaniu dusíku nedochádza k stresu z prehnojenia alebo k nedostatočnej výžive.

Prednosti:
• špeciálne zloženie zabraňuje zhutneniu substrátu a zaisťuje jeho vzdušnosť a optimálnu zádržnosť vody pri zachovaní vysokej drenážnej schopnosti substrátu
• vďaka vhodnému výberu základných komponentov nedochádza k premokreniu ani preschnutiu substrátu. Optimálna nasiakavosť použitých materiálov umožňuje postupné uvoľňovanie vody a živín.
• vďaka vysokej drenážnej schopnosti substrátu je všetka nadbytočná zálievková voda odvedená z bonsajovej misky
• substrát obsahuje nízky podiel prachových častíc

Hmotnosť 3 kg

Iné produkty tohto druhu

×