Zelená skalica 1kg

Práškové hnojivo na odstránenie nedostatku železa.

2,20 

Na sklade

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →
Karta bezpečnostných údajov

V súvislosti s pestovaním rastlín sa zelená skalica používa na preventívne a kuratívne odstraňovanie nedostatku železa.
Nedostatok železa sa môže objavovať hlavne na pôdach bohatých na vápnik a pôdach so zásaditou reakciou. Charakteristickým vizuálnym prejavom nedostatku železa je tzv. chloróza . Pri dlhšie pretrvávajúcom deficite železa nastáva postupné odumieranie rastového vrcholu.

 

Dávkovanie: 
Pri nedostatku železa možno aplikovať 0,2 % roztok zelenej skalice ( 20 g kryštalického síranu železnatého na 10 litrov postreku ) čo najskôr po zistení nedostatku. Ak príznaky nedostatku železa pretrvávajú , postrek je potrebné opakovať po 14 dňoch až mesiaci. Účinnosť foliárnej ( listovej ) aplikácie sa prehĺbi ak sa do postreku pridá tiež močovina.
Na ničenie machu v trávnatých porastoch sa dávkuje 300-400 g / 10 litrov vody / 1 ár.

Balenie:

1 kg

 

Zloženie:

Celkový obsah železa (ako Fe)min: 17,5 %
Obsah vodoroz. železa (ako Fe)min: 14,0 %
Hmotnosť1 kg

Vážený zákazník,
vopred by sme Vás chceli upozorniť a ospravedlniť sa za zdĺhavejšie vybavenie Vašich objednávok. Zdržanie je spôsobené enormným navýšením objednávok po uzatvorení kamenných prevádzok, z toho vyplývajúc aj potreby doplňovania produktov na náš sklad. Našou snahou je zákazníkovi odoslať objednávku v plnom rozsahu, tovar doplňujeme, pokiaľ možno obratom, stane sa však, že nám je dodaný neskôr. Ešte raz sa ospravedlňujeme za túto extrémnu situáciu a uisťujeme Vás, že urobíme všetko pre to, aby sme Vašu objednávku expedovali v čo najkratšom čase.

×