Forestina Hnojivo na tuje a živé ploty 5kg

Hnojivo na tuje a živé ploty je špeciálne granulované viaczložkové NPK hnojivo s horčíkom a sírou.

29,50 

Na sklade

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →

Hnojivo na tuje a živé ploty je špeciálne granulované viaczložkové NPK hnojivo s horčíkom a sírou. Hnojivo je vhodné k výžive živých plotov z tují, cypruštekov, hrabov a pod.
Výhody použitia hnojiva:
• zloženie hnojiva zabezpečuje optimálny rast a vývoj a dodáva porastom charakteristické vyfarbenie
• vyšší obsah draslíka dáva dobrý predpoklad pre vyššiu pevnosť a odolnosť pletív proti mechanickému poškodeniu, zosiluje rastlinné pletivá a umožňuje lepšie hospodárenie s vodou
• obsah horčíka zabraňuje hnednutiu a opadávaniu ihličia a ovplyvňuje intenzitu fotosyntézy.

Zloženie:

NPK 5-5-20+1,3MgO+10S

Použitie:

Aplikáciu hnojiva provedeme stejnoměrným rozhozením na povrch zeminy a poté hnojivo lehce zapracujeme do půdy. Při zapravování hnojiva do půdy postupujeme opatrně, aby nedošlo k poškození kořenového systému rostlin. Následně provedeme zálivku. První přihnojení ke vzrostlým porostům provedeme z jara (březen/-duben). Druhé prihnojení v prubehu léta (červen/červenec). Hnojivo je možné použít rovněž při výsadbě, kdy v závislosti na velikosti rostliny smícháme hnojivo s vhodným substrátem. Maximální dávka hnojiva je 1 g/litr substrátu, maximální celková dávka na sazenici je 40 g hnojiva. Poté provedeme dostatečnou zálivku.

Hmotnosť 5 kg

×