Bio Plantella biele lepové dosky 10ks

Bio Plantella biele lepové dosky slúžia pre monitoring a signalizáciu náletu škodlivého hmyzu ako napr. strapka západná, strapka záhradná, …

10,50 

Na sklade

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →

Bio Plantella biele lepové dosky slúžia pre monitoring a signalizáciu náletu škodlivého hmyzu ako napr. strapka západná, strapka záhradná, … Hmyz je prilákaný na bielu farbu a zachytený na lepovú plochu.

Výhody:

  • Tieto dosky sa používajú pri slivkách, jabloniach,… v ovocných sadoch a pri okrasných kvetinách pre monitoring a signalizáciu náletu škodlivého hmyzu.
  • Doska zvyčajne vydrží asi po dobu 6 týždňov od jej zavesenia.
  • Odporúčame zavesiť v ovocných sadoch rovnomerne 10-12 veľkých lepových dosiek/100 m².

Opis:
Lepiace dosky so starostlivo vybraným odtieňom bielej farby neodolateľne lákajú škodcov, aby sa priblížili k doske a prilepili sa na rýchlo lepkavý povlak entomologického lepidla. Na dosku sa zachytí dospelý exemplár, čím sa prerušuje rozmnožovací cyklus. Zabraňuje tomu, aby škodca zniesol vajcia, z ktorých by sa vyvinuli larvy, a zničili tak ovocie.

Návod na použitie:
Na účinnú ochranu rastlín ich rovnomerne zaveste po 20 až 24 kusov na 100 m2 do ovocného sadu pred kvitnutím na ochranu pred piliarkou repkovou a počas kvitnutia pre ochranu pred osičkami. Dosky umiestnite tak, aby viseli blízko konárov, ale nesmú sa zlepiť s listami alebo konármi. Keď je lepkavý povrch pokrytý škodcami, nahraďte ich novými.

Balenie:
10 ks

Hmotnosť 0,250 kg

×