Modrá skalica 500g

Práškové hnojivo modrá skalica sa s pestovaním rastlín používa samotná, alebo vo forme niektorej z jej bázickych solí na ochranu pred hubovitými chorobami, na preventívne a kuratívne odstraňovanie nedostatku medi a tiež ako herbicíd.

4,80 

Na sklade

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →
Karta bezpečnostných údajov

V súvislosti s pestovaním rastlín sa modrá skalica používa samotná, alebo vo forme niektorej z jej bázickych solí na ochranu pred hubovitými chorobami, na preventívne a kuratívne odstraňovanie nedostatku medi a tiež ako herbicíd.
Nedostatok medi sa prejavuje skrúcaním a odumieraním častí mladých listov. Letorasty sú krátke a majú metlovitý rast.
Príznaky nedostatku sú výraznejšie v období veľkých horúčav. Nadmerné dusíkaté hnojenie zosilňuje deficit medi.

Dávkovanie : 
Nedostatok medi sa odstraňuje postrekovaním rastlín veľmi zriedeným roztokom síranu meďnatého ( do 0,05 % t.j. do 5 g modrej skalice na 10 litrov postreku ). Foliárne ( listové ) ošetrenie roztokom modrej skalice možno použiť na všetky ovocné dreviny – zvlášť vhodné je postrek realizovať začiatkom leta.

Balenie:

500g

 

Zloženie:

Celkový obsah medi (Cu) min: 23,0 %
Vodorozpustná meď (Cu) min: 21,0 %
Hmotnosť 0,500 kg

Vážený zákazník,
vopred by sme Vás chceli upozorniť a ospravedlniť sa za zdĺhavejšie vybavenie Vašich objednávok. Zdržanie je spôsobené enormným navýšením objednávok po uzatvorení kamenných prevádzok, z toho vyplývajúc aj potreby doplňovania produktov na náš sklad. Našou snahou je zákazníkovi odoslať objednávku v plnom rozsahu, tovar doplňujeme, pokiaľ možno obratom, stane sa však, že nám je dodaný neskôr. Ešte raz sa ospravedlňujeme za túto extrémnu situáciu a uisťujeme Vás, že urobíme všetko pre to, aby sme Vašu objednávku expedovali v čo najkratšom čase.

×