Ďatelina plazivá 100g OSEVA UNI

Ďatelina plazivá 100g, OSEVA UNI

3,00 

Na sklade

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →

Ďatelina plazivá 100g OSEVA UNI

Nízka biela ďatelina, vytrvalá, zimo-vzdorná. Latinský názov Trifolium repens. Významná krmovina obvykle sa pestuje v zmesi s inými druhmi ďatelinovín a tráv.  Poskytuje dobrú pastvu a zlepšuje pôdu. Tento trvalý druh vyvíja dlhé, plazivé výhonky, ktoré sa šíria široko. Táto vlastnosť robí z ďateliny bielej výnimočne odolnú voči paseniu a šliapaniu. Jej korene dokážu preniknúť do zeme až do hĺbky 1 metra, preto je menej náchylná na sucho. Ďatelina fixuje vzdušný dusík v pôde, ktorý sa neskôr stáva dostupným pre trávy.  Na pestovanie sú najvhodnejšie pôdy ľahšie, hlinité, hlinitopiesčité. Biela ďatelina sa tiež považuje za hodnotnú medonosnú rastlinu.

Vysievať plytko 1-2 mm hlboko alebo na povrch. Sejba od marca do augusta. Osivo je drobné, často  sa bez  sejačky minie aj 2-3 násobok osiva. Osivo možno zmiešať s čistým suchým riečnym pieskom a tak ho vysievať.

Hmotnosť 0,120 kg

Iné produkty z tejto série

×