Čakanka šalátová Palla rossa 3 50s SEMO

Cichorium intybus

1,60 

Produkt je momentálne nedostupný

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →

PALLA ROSSA PRECOCE ANNA je skorá odroda pre letný a jesenný zber. Vyznačuje sa vitálnym vzrastom a dobrým zdravotným stavom. Odolná k praskaniu a vybiehaniu do kvetu. V chladnom sklade vydržia hlávky až tri mesiace. Znáša prvé mrazy.

Pestovanie

Dieteticky hodnotná, moderná šalátová zelenina. Pre pestovanie hlávkovej čakanky sú vhodné všetky typy pôd v dobrej kondícii. Menej vhodné sú prehnojené pôdy. Optimálna denná teplota pre jej pestovanie je okolo 25o C, nočné teploty sa smú pohybovať v rozmädzí 8 – 15o C, teploty pod 8o C môžu spôsobiť zastavenie rastu a vývoja. Aby sa obmedzilo vybiehanie do kvetu, je treba zaistiť teplotu po celú dobu predpestovania min. 20° C a skoré kultúry pred výsadbou neotužovať. Ďalej je treba vylúčiť stresové situácie počas vegetácie, ktoré môžu byť príčinou vybiehania – napr. vysoké teploty, veľký rozdiel denných a nočných teplôt, nedostatok vlahy. K dosiahnutiu tmavo červenej farby a dobre utvorených hlávok je nutné rozdiel medzi dennou a nočnou teplotou 8 – 10°C HTS 1,3 – 1,5 g. 1 g semena obsahuje 600 – 700 semien.

Hmotnosť0,0001 kg

Iné produkty tohto druhu

×