Chryzantémovka vencovitá MAIKO 1g SEMO

Ázijská zelenina, na šaláty, Chrysanthemum coronarium L.

0,70 

Produkt je momentálne nedostupný

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →

Jedlá rýchle rastúca a nenáročná odroda. Pre svoj vysoký obsah vitamínov, minerálnych látok a silíc je hodnotnou zeleninou. Upravujeme ju ako šalát, zmiešaný šalát, špenát alebo ako príloha k mäsu. Má jemnú a príjemnú chuť aj vôňu. Dá sa pestovať v rôznych klimatických podmienkach na rôznych pôdach. Prináša úžitok aj ako okrasná rastlina. Vysievame od jara do neskorého leta priamo na záhon, cez zimu ju pestujeme v kvetináčoch. Pre zber mladých rastlín pri výške 5-10cm nám dorastie za 4-5 týždňov, pre väčšie 15-25cm pestujeme 6-8 týždňov. Po reze vo výške 5-10cm nám rastlina rýchlo regeneruje a môžeme opakovane zberať listy. Väčšie rastliny sa dobre rozkonárujú, bočné výhonky sa dajú tiež použiť v kuchyni. Mladé listy majú mierne chryzantémovú chuť, ktorá sa stáva ďalším rastom intenzívnejšia. Sadba spon: 5 – 10 x 4 – 5cm, pre získanie vzrastlých rastlín 30 x 40cm.

Hmotnosť 0,0012 kg

Vážený zákazník,
vopred by sme Vás chceli upozorniť a ospravedlniť sa za zdĺhavejšie vybavenie Vašich objednávok. Zdržanie je spôsobené enormným navýšením objednávok po uzatvorení kamenných prevádzok, z toho vyplývajúc aj potreby doplňovania produktov na náš sklad. Našou snahou je zákazníkovi odoslať objednávku v plnom rozsahu, tovar doplňujeme, pokiaľ možno obratom, stane sa však, že nám je dodaný neskôr. Ešte raz sa ospravedlňujeme za túto extrémnu situáciu a uisťujeme Vás, že urobíme všetko pre to, aby sme Vašu objednávku expedovali v čo najkratšom čase.

×