X
Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať.
Ďakujeme za pochopenie.

Čierny koreň Libochovický 2,20g SEMO

Scorzonera hispanica

0,79 

Produkt je momentálne nedostupný

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →

LIBOCHOVICKÝ je koreň dlhý 20 – 30 cm je valcovitý, tupo zakončený, tmavohnedý až čiernohnedý. Dužina je krémovo biela, mramorovaná, veľmi jemná, výbornej chuti. Má vysokú biologickú hodnotu, obsahuje sacharid inulin, ktorý veľmi dobre znášajú diabetici. Vyžaduje skorý jarný výsev, spoľahlivo prezimuje na stanovisku.

Pestovanie

Menej pestovaná lahôdková zelenina s výrazným dietetickým účinkom. Vyžaduje hlboké, humózne, dobre vyhnojené a hlboké spracovanie pôdy s dostatočnou vlhkosťou. Neznáša čerstvé organické hnojenie ani prihnojovanie dusíkom v priebehu vegetácie. Pri prehnojení bývajú korene horké a dužina redšia až hubovitá. Vysievame v marci až začiatkom apríla do riadkov 30 – 40 cm vzdialených. Po vzídení jednotíme na 10 cm. Spoľahlivo prezimuje vo voľnej pôde. Zbierame od októbra postupne do jary. Môžeme vysievať aj v auguste pre zber v budúcom roku na jeseň, potom je ale nutné vylomiť kvetné stvoly. Na jeseň korene môžeme skladovať po celú zimu založené v piesku. HTS 13 g. 1 g semena obsahuje 60 – 80 semien.

Hmotnosť 0.0022 kg

Vážený zákazník,
vopred by sme Vás chceli upozorniť a ospravedlniť sa za zdĺhavejšie vybavenie Vašich objednávok. Zdržanie je spôsobené enormným navýšením objednávok po uzatvorení kamenných prevádzok, z toho vyplývajúc aj potreby doplňovania produktov na náš sklad. Našou snahou je zákazníkovi odoslať objednávku v plnom rozsahu, tovar doplňujeme, pokiaľ možno obratom, stane sa však, že nám je dodaný neskôr. Ešte raz sa ospravedlňujeme za túto extrémnu situáciu a uisťujeme Vás, že urobíme všetko pre to, aby sme Vašu objednávku expedovali v čo najkratšom čase.

×