Petržlen vňaťový KADEŘAVÁ 4g SEMO

Petržlen vňaťový KADEŘAVÁ 4g SEMO, Vňaťový kučeravý

1,50 

Na sklade

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →

Kadeřavá je bujne rastúca odroda vňaťového petržlenu. Dáva vysoké úrody čerstvej aromatickej vňate. Po zrezaní veľmi rýchlo obrastá. Má bohato delený, jemne skučeravený list, spočiatku vzpriamený, ale potom sa rozkladajúci do strán. Mladý list je svietivo zelený, lesklý, neskoršie tmavne a stráca lesk. Stonka krátka a pevná. Voči chorobám je odolná a dobre odoláva suchu. Sejeme čo najskôr na jar – v marci až apríli, opakovane v auguste. Môžeme vysievať aj tesne pred príchodom mrazu v októbri až novembri. Vegetačná doba je z jarných výsevov 90 dní, z jesenných 180 dní. Zber z jarných výsevov prebieha od júna do novembra, z jesenných výsevov začíname zbierať už od mája. Pri jednorázovom zbere môžeme počítať s 4 – 5 zbermi a s celkovým objemom zozbieranej zelenej hmoty zo 100 m2 130 – 150 kg. Prirýchlovanie: v neskorú jeseň sa narastené rastliny z augustového výsevu so zemným balom presadia do kvetináča a umiestnia v studenom parenisku. V decembri sa prenesú do teplej miestnosti a podľa potreby zalievajú. Počas 6 – 8 týždňov vyraší. Na rýchlenie môžeme vysievať v auguste aj priamo do kvetináčov.

Pestovanie

Petržlen vyžaduje dostatočne hlbokú, vlhkú, ľahšiu, dobre spracovanú pôdu. Neznáša čerstvé organické hnojenie. Vysievame čo najskôr na jar, aby mal dostatok zimnej vlahy. Osivo petržlenu je citlivé na plynulé zásobenie vlahou najmä v priebehu vzchádzania, pri vyschnutí alebo pri vytvorení pôdneho prísušku veľmi často zle vzchádza. Vysievame 1,5 – 5 kg na hektár, 1,5 – 5 g na m2 HTS 1,3 g. 1 g osiva obsahuje 700 – 750 semien. Spon: 30 x 5 cm.

Hmotnosť 0,004 kg

×