Špenát novozélandský ČTYŘBOČ 2,5g SEMO

Spinacea oleracea

1,10 

Na sklade

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →

Jeho český názov „čtyřboč“ je odvodený od neobvyklého štvorbokého tvaru plodu. Jedno ročná bylina tvori mohutné trsy s rozvetvenými a až 1 meter dlhými lodyhami, ktoré sú bohato rozvetvené. Plod je kôstkovica, veľká až 1 cm, na vrchole s 4 – 8 rožkami. U nás se pestuje väčššinou z predpestovaných sadeníc. Plody sa ešte pred výsevom namáčajú do vlažnej vody, aby nabotnaly a urýchlilo sa tak vzchádzanie. Rastliny sú teplomilné a vlhkomilné. Vysievajú sa na začiatku marca do pareniska, kde zo začiatku veľmi pomaly rastu. Von sa môžu vysádzať až pominie nebezpečie neskorých mrazíkov, a to na vzdialenosť najmenej 80 x 40 cm. V priebehu vegetácie vytvorí súvislý prízemný kryt. Prvý krát zberáme 50 – 70 dní po výseve. Odštipujeme vrcholky výhonov so 4 – 5 listami. Môžeme však zberať taktiež samostatné listy. Význam vo výžive a spôsobe úpravy sú rovnaké ako u špenátu. Zber spadá do letného obdobia s vysokými teplotami, kedy obyčajný špenát vybieha do kvetu. Prednosťou novozélandského špenátu je výnos zelenej hmoty a taktiež minimálny odpad pri spracovaní.

Pestovanie

Najvhodnejšie pre pestovanie sú hlinito piesčité, dostatočne vododržné pôdy s pH 6 – 7,5. Neznášajú suché a kyslé pôdy a veterné polohy. Jarné kultúry z marcových výsevov zberáme 5 – 6 týždňov po výsevu. Ako následnú plodinu z augustových výsevov zberáme v septembri až v októbri. Pre prezimovanie a skorý jarný zber vysievame v septembri. HTS 8 – 10 g. 1 g osiva obsahuje 100 – 125 semien.

Hmotnosť 0,003 kg

Vážený zákazník,
vopred by sme Vás chceli upozorniť a ospravedlniť sa za zdĺhavejšie vybavenie Vašich objednávok. Zdržanie je spôsobené enormným navýšením objednávok po uzatvorení kamenných prevádzok, z toho vyplývajúc aj potreby doplňovania produktov na náš sklad. Našou snahou je zákazníkovi odoslať objednávku v plnom rozsahu, tovar doplňujeme, pokiaľ možno obratom, stane sa však, že nám je dodaný neskôr. Ešte raz sa ospravedlňujeme za túto extrémnu situáciu a uisťujeme Vás, že urobíme všetko pre to, aby sme Vašu objednávku expedovali v čo najkratšom čase.

×