Zelenina


Mrkva guľatá PARISER MARKT 4 1,6g SEMO Zväčšiť

Mrkva guľatá PARISER MARKT 4 1,6g SEMO

Novinka

Daucus carota

Viac detailov

Váha produktu: 0.0165 kg

2-5 prac. dní

Vážený zákazníci, vzhľadom k celkovému navýšeniu objednávok z dôvodu aktuálnej mimoriadnej situácii v našej krajine, si Vás dovoľujeme upozorniť, že pri vybavovaní a doručení objednávok môže vzniknúť časový sklz. Objednávky sú vybavované priebežne podľa aktuálnej situácie skladu. V prípade akýchkoľvek problémov budete informovaný mailom prípadne telefonicky. Ďakujeme za pochopenie a trpezlivosť.

0,65 €

0,65 € za 1ks

Objednajte ešte za 50,00 € a budete mať dopravu zadarmo!

DOPRAVA ZADARMO - pri objednávke nad 50 € do hmotnosti zásielky 30 kg

Veľmi skorá až skorá odroda guľatej mrkvy typu Parisian, určená predovšetkým na priamy konzum. Dĺžka vegetačnej doby kolíše okolo 83 dní. Mrkva vhodná ako intenzívna záhradkárska kultúra, na zväzkovanie i priemyselné spracovanie. Korene sú veľmi krátke 3 - 5 cm, široké, okrúhleho tvaru s tupým zakončením a hladkým povrchom. Vyniká svojou chuťou vďaka veľmi vysokému obsahu cukru a sušiny a vysokou odolnosťou proti praskaniu. Hlava koreňa na povrchu ani vo vnútri nezelená. Výsev čo najskôr na jar do sponu 20 x 5 cm, možné ho opakovať až do polovice augusta. Vyžaduje dostatok živín a vlahy. Odrodu je možné rýchliť aj v pareniskách alebo nevykúrených rýchliarňach.

Pestovanie.

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytkej alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, krátkymi, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na hrobčekoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati. Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia. HTS 0,8 - 1,3 g. 1 g osiva obsahuje 700 - 1000 semien. Spon: 20 - 30 x 3 - 5 cm.

Akceptovať a pokračovať Na uľahčenie používania našej stránky využívame cookies. Používaním stránky súhlasíte s ich využitím.