X
Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať.
Ďakujeme za pochopenie.

SOFTGUARD 100ml

Softguard – extrakt z krabích a krevetích ulít. Využitie prírodných zdrojov v poľnohospodárstve prispieva k produkcii kvalitnejších a zdravších potravín a trvalo udržateľnému rozvoju krajiny.

5,40 

Na sklade

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →

Softguard – extrakt z krabích a krevetích ulít. Využitie prírodných zdrojov v poľnohospodárstve prispieva k produkcii kvalitnejších a zdravších potravín a trvalo udržateľnému rozvoju krajiny.

Vytvára prevenciu proti hubovým, bakteriálnym a vírusovým chorobám. Posilňuje imunitný systém rastlín a stimuluje tvorbu antibiotických látok. Zabraňuje vzniku a množeniu háďatiek. Možné aplikovať postrekom na list, zálievkou alebo morením osiva.

Zloženie:
Chitosan oligosacharid    20 g/l
Organická zložka    50 g/l
K2O            20 g/l
Hodnota Ph        4 – 5

VÝHODY:
–    certifikovaný pre ekologické poľnohospodárstvo
–    aktivuje a posilňuje imunitný systém rastlín
–    ochrana pred plesňovými, bakteriálnymi a vírusovými chorobami
–    chitosan plní obrannú funkciu u rastlín (podobne ako vakcína u človeka) a podporuje ich rast
–    pomáha rastlinám prekonať environmentálny stres
–    stimuluje tvorbu koreňov a syntézu niektorých enzýmov
–    stimuluje tvorbu antibiotických látok,
–    zamedzuje vzniku a množeniu hlístovcov / háďatiek
–    plní funkciu hnojiva a pesticídu
–    malá molekulová hmotnosť (menej ako 3000 Dalton) zabezpečuje výborný príjem živín
–    zvyšuje klíčivosť, HTS a úrodu rastlín

APLIKÁCIA

Postrek na listy:
aplikovať 2 – 3 krát v dávke 10 – 17ml do 10l vody na 100m2

Kvapková závlaha (zálievka):
aplikovať 2 – 3 krát v dávke 10 – 20ml do 10l vody na 100m2

Morenie osiva:
aplikovať v dávke 20 – 30ml na 10kg osiva

 

PREVENCIA PROTI HÁĎATKÁM

Boj proti háďatkám je veľmi komplikovaný a používanie nematocídov má krátkodobý účinok. Jednou z efektívnych ciest ochrany rastlín je preventívne ošetrenie pred výsadbou i počas vegetácie. Účinná látka chitosan oligosacharid pôsobí preventívne proti háďatkám a taktiež ako prevencia proti chorobám (hubové, vírusové, bakteriálne).

Morenie osiva, sadiva proti háďatkám
Osivo alebo sadivo je potrebné namočiť do roztoku v dávke 50 ml SoftGuard++/10 l vody,  nechať namočené 6 – 12 hodín, nechať vysušiť a potom vysiať alebo vysadiť. Odporúčame kombinovať s produktom Alga 600.

Aplikácia počas vegetácie
Počas vegetácie odporúčame aplikáciu zálievkou v dávke 20 ml/10 l vody alebo aplikáciu na list v dávke 10 ml/10 l vody v štádiu od 3. listu a opakujte 4 – 5-krát za vegetáciu. V prípade veľkého výskytu háďatiek je vhodné voliť formu zálievky a opakovať  v 7 – 14-dňových intervaloch

Hmotnosť 0.100 kg

Vážený zákazník,
vopred by sme Vás chceli upozorniť a ospravedlniť sa za zdĺhavejšie vybavenie Vašich objednávok. Zdržanie je spôsobené enormným navýšením objednávok po uzatvorení kamenných prevádzok, z toho vyplývajúc aj potreby doplňovania produktov na náš sklad. Našou snahou je zákazníkovi odoslať objednávku v plnom rozsahu, tovar doplňujeme, pokiaľ možno obratom, stane sa však, že nám je dodaný neskôr. Ešte raz sa ospravedlňujeme za túto extrémnu situáciu a uisťujeme Vás, že urobíme všetko pre to, aby sme Vašu objednávku expedovali v čo najkratšom čase.

×