Ďatelina lúčna dvojkosná 200g OSEVA UNI

Ďatelina lúčna dvojkosná 200g OSEVA UNI

4,10 

Na sklade

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →

Ďatelina lúčna je významná krmovina, obsahujú veľa bielkovín a minerálov, čo z nej robí cenný materiál pre zelené krmivo a seno. Je tiež cenenou medonosnou rastlinou.
Je to pomerne vysoká bylina s pomerne skorým a bohatým kvitnutím, ktorá zlepšuje pôdu tým, že fixuje vzdušný dusík v pôde. Obvykle sa pestuje 2 až 3 roky na jednom stanovišti ako rotačná plodina, nemal by sa používať na pastvinách.
Výborným stanoviskom sú voľné slnečné vápenné  pôdy so stabilnou úrovňou vlhkosti, pretože ďatelina červená je citlivá na pravidelný nedostatok vody avšak neznáša zamokrenie. Na pestovanie sú najvhodnejšie pôdy ľahšie, hlinité, hlinitopiesočnaté aj v  podhorských oblastiach.
Vysievame ju od skorej jari až do 15. júla. Sejeme ako hlavnú plodinu, alebo do krycej plodiny (ovos, jačmeň). Hĺbka sejby 1,5-2cm. Čistý výsev je 10 až 12 kg na ha. Ďatelinu zberajte počas vývoja púčikov alebo skoro v období kvitnutia. Spravidla sú v sezóne možné dva až tri kosby, pretože rýchlo obrastá.

Hmotnosť 0,200 kg

×