Fazuľa kríčková CANNELLINO 40g SEMO

Fazuľa kríčková CANNELLINO 40g SEMO

2,50 

Na sklade

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →

Náhradná odroda PETRA alebo PETRONILA.

Polo skorá odroda, fazuľa vyššieho kríčkového typu, určená predovšetkým na pestovanie na semeno fazule. Rastlina dosahuje výšku 50 – 60 cm. Stredne dlhé struky umiestnené v hornej časti koruny (10 – 20 cm nad zemou) sú 8 – 10 cm dlhé. Zrno po dozretí je veľkej veľkosti (HTS 350 – 410g), oválneho tvaru a bielej farby. Odroda je dobre odolná voči antraknóze a bakterióznym chorobám a je určená na konzervárenské a potravinárske spracovanie suchého zrelého zrna. Doporučený výsev je do riadkov 125 mm.

Pestovanie

Fazuľa je teplomilná rastlina vyžadujúca pre svoje pestovanie teplejšie polohy s výhrevnými, ľahšími až poloťažkými pôdami. V osevnom postupe ju zaraďujeme do tretej trate. Vysievame, ak teplota pôdy neklesá pod 10 stupňov C a pôda je dostatočne zásobená vlahou, čo býva od 1. dekády mája do polovice júna. Postupným výsevom až do konca júna môžeme predĺžiť dobu zberu. Dôležitá je hĺbka siatia – 4 až 7 cm u fazule kríčkovej, 6 – 8 cm u fazule tyčkovej. Kultivujeme iba do začiatku kvetu, neskorší zásah do porastu zapríčiňuje padanie kvetov a negatívne pôsobí na zdravotný stav. Závlaha do začiatku kvetu a v suchých rokoch zvyšuje úrodu strukov. HTS 200 – 320 g. 1 g osiva obsahuje 4 – 5 semien.

Hmotnosť 0,04 kg

×