X
Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať.
Ďakujeme za pochopenie.

Špargľa ARGENTEUIL 2,5g SEMO

Na balenie, Asparagus officinalis

0,90 

Produkt je momentálne nedostupný

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →

ARGENTEUIL špargľa na bielenie je dvojdomá, asi 1,5 m vysoká rastlina, s jemnými nitkovitými listami. Vysievame na jar do pareniska alebo na výsevný záhon, kde sadbu po vyjednotení predpestovávame 1 až 2 roky. Predpestované trsy po prezimovaní vyberieme a vysádzame na trvalom stanovišti do brázd hlbokých 20 – 30 cm. Krčky sa zahrnú asi 10 cm vrstvou zeminy a na narastajúce stonky postupne prihrňujeme zeminu do výšky 20 – 30 cm. Nad zem necháme vyčnievať asi 10 cm dlhú časť. Úžitkovou časťou sú pazuchy, dužinaté mladé výhonky. Tie získavajú jemnosť tým, že sa nechávajú vyvíjať pod povrchom pôdy. Sú biele a len na svetlo prenikajúca špička sa farbí do ružovo fialova. Od prvého zberného roka sa prihrňovaním vytvoria hrudky kyprej zeminy, ktorými pazuchy prerastajú. Keď sú 15 – 18 cm dlhé, zbierame ich odrezaním pod zemou alebo po odhrnutí zeminy a musíme dávať pozor, aby susedné pazuchy zostali nepoškodené. Toto tradičné bielenie sa často nahrádza krytím rastlín čiernou fóliou prehodenou cez pozdĺž natiahnutý drôt vo výške asi 30 cm. Prvé dva roky po výsadbe špargľu nezbierame, aby rastliny zosilneli a až v ďalších rokoch môžeme denne zbierať po niekoľko týždňov. Zber obvykle končí koncom júna. Pri kvalitnom ošetrení môžeme počítať s dobrým výnosom 15 až 20 rokov.   

Hmotnosť 0.003 kg

Iné produkty tohto druhu

Vážený zákazník,
vopred by sme Vás chceli upozorniť a ospravedlniť sa za zdĺhavejšie vybavenie Vašich objednávok. Zdržanie je spôsobené enormným navýšením objednávok po uzatvorení kamenných prevádzok, z toho vyplývajúc aj potreby doplňovania produktov na náš sklad. Našou snahou je zákazníkovi odoslať objednávku v plnom rozsahu, tovar doplňujeme, pokiaľ možno obratom, stane sa však, že nám je dodaný neskôr. Ešte raz sa ospravedlňujeme za túto extrémnu situáciu a uisťujeme Vás, že urobíme všetko pre to, aby sme Vašu objednávku expedovali v čo najkratšom čase.

×