HUMIX Bór na vinič 1l

Špeciálné tekuté hnojivo s kombinovaným účinkom obsahujúce bioaktívne prírodné látky nevyhnutné pre výživu viniča hroznorodého so zastúpením bóru, makroživín a mikroelementov.

8,90 

Na sklade

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →

Pôsobenie hnojiva Humix® Bór na vinič:
Hnojivo svojím zložením aktívne podporuje výživu viniča hroznorodého a eliminuje deficit bóru, ale aj ďalších mikroelementov v rastline, zlepšuje prijímaciu kapacitu koreňov rastlín pre minerálne živiny, zvyšuje využiteľnosť aplikovaných živín z postreku hnojiva na listy rastlín, stimuluje regeneráciu poškodených rastlinných pletív, priaznivo pôsobí proti plesniam a hubovým chorobám. Priaznivo pôsobí na nasadzovanie generatívnych orgánov. Pozitívne vplýva aj na kvalitatívne parametre (obsah cukru a kyselín v hroznách).

Výhody aplikácie hnojiva Humix® Bór na vinič:
 
Kombinovaný účinok –  vhodný na listovú a pôdnu aplikáciu.
Hnojivo obsahuje bioaktívne látky so zastúpením bóru, makroživín a mikroelementov
v pohotovej, a dobre prijateľnej forme pre rastliny.
Dobrá miešateľnosť s prípravkami na ochranu rastlín a výživu rastlín.
Vysoká efektívnosť použitia a rýchla účinnosť.
Odporúčané termíny aplikácie:
Po vytvorení dostatočnej listovej plochy.
Pred kvitnutím.
Po odkvitnutí.
V období intenzívneho rastu bobúľ. Odporúčaný počet aplikácií je 2–3x počas vegetácie.
Vysoká efektívnosť použitia a rýchla účinnosť.

 

Chemické zloženie:
Humínové kyseliny min. 3,5% hmot., Bór min. 30 000 mg.kg-1, Dusík min. 1,0% hmot., Draslík (K2O) min. 1,5% hmot.,Zn, Cu, Mn, Fe

Hodnota pH = 7 – 9,5

Mikroelementy sú viazané v chelátovej forme.

Odporúčaná aplikácia:
Pred použitím hnojivo dôkladne pretrepať. Odporúča sa používať 50 ml Humixu Bór na 10 l vody (1 uzáver = 10 ml),
5 l hnojiva Humix® Bór na hektár v dávke vody min. 300 l.ha-1.
Pri rozkvitnutých kvetoch neaplikujeme postrekom na list, nakoľko hnojivo zanecháva vplyvom humátu draselného hnedé škvrny. V tomto prípade Humix® aplikujeme ako zálievku.
Hnojivo Humix® je dobre mieštaľné s ostatnými prípravkami na ochranu rastlín, ale pred aplikáciou sa odporúča urobiť skúšku miešateľnosti. Ich spoločnou dosiahneme značnú úsporu energie a práce.
Veľkou výhodou prípravku je nulová ochranná lehota, možnosť zberu plodov ihneď po aplikácii.
Pôsobenie jednotlivých mikroelementov na vinič:
Bór priaznivo vplýva na intenzitu fotosyntézy, obsah cukru v hrozne a na zníženie opadávania súkvetia. Podporuje rast korienkov, výhonov a diferenciáciu súkvetia v púčikoch.
Mangán zvyšuje intenzitu fotosyntézy, podporuje zníženie obsahu kyselín v hrozne, nepriamo urýchľuje dozrievanie bobúľ a letorastov.
Železo sa zúčastňuje na fotosyntéze a je aj katalyzátorom tvorby chlorofylu. Pri jeho nedostatku vinič trpí chlorózou.
Zinok zvyšuje intenzitu fotosyntézy, obsah chlorofylu a aktivitu enzýmov.

 

Hmotnosť1 kg

Vážený zákazník,
vopred by sme Vás chceli upozorniť a ospravedlniť sa za zdĺhavejšie vybavenie Vašich objednávok. Zdržanie je spôsobené enormným navýšením objednávok po uzatvorení kamenných prevádzok, z toho vyplývajúc aj potreby doplňovania produktov na náš sklad. Našou snahou je zákazníkovi odoslať objednávku v plnom rozsahu, tovar doplňujeme, pokiaľ možno obratom, stane sa však, že nám je dodaný neskôr. Ešte raz sa ospravedlňujeme za túto extrémnu situáciu a uisťujeme Vás, že urobíme všetko pre to, aby sme Vašu objednávku expedovali v čo najkratšom čase.

×