AGRO Trávnikový substrát 50l

Substrát pre zlepšenie kvality pôdy pred založením trávnika a prekrývanie trávniku v priebehu vegetácie vegetácie. Je tiež výborný na regeneračné vysievanie poškodených miest.

12,50 

Na sklade

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie a vyťaženosti kuriérskych a zásielkových spoločností a taktiež veľkoskladov môže vybavenie objednávky meškať. Ďakujeme za pochopenie.
Vysvetlenie situácie →

Zloženie:

Substrát obsahuje jemne preosiatu rašelinu, kvalitný kompost a špeciálny jemný kremičitý piesok.

Použitie:

Zapracovaním substrátu do pôdy pred výsevom zlepšíme fyzikálny stav pôdy, zvýšime priepustnosť. Doplnením rašeliny vytvoríme vhodné podmienky na klíčenie trávneho osiva, pripraví zásobu živín pre klíčenie a zapojenie porastu. Prekrytie trávniku substrátom počas vegetácie umožňujem vyrovnanie terénu, prevzdušnenie porastu a podporuje zahustenie trávniku.

Aplikácia pred výsevom:

Pred výsevom nového trávniku pridávame 10-15l substrátu na 1m2 ( podľa charakteru pôdy ). Aplikujeme na vyrovnanú plochu zbavenú kameňov a buriny, jemne zapracujeme a urovnáme. Po výseve jemne pritlačíme osivo k pôde. Substrát je možne zmiešať s osivom tesne pred výsevom, pravidelne rozprestrieť na priparvenú plochu a jemne zapracovať hrabľami.

Aplikácia počas vegetácie:

Počas vegetácie prekrývame na krátko skosený trávnik minimálne 1 x ročne množstvom 5 – 10l substrátu na 1m2 podľa nerovností a charakteru regeneračného zásahu.    

Hmotnosť40 kg

×