Kategórie

Blog - Čo je nové?

Jesenné hnojenie

Nielen na jar, keď máme radosť, že po zime môžeme začať pestovať kvety a zeleninu, musíme prihnojovať. Aj po zbere sa musíme starať o záhradu a záhony. Chcem Vám povedať o zákonitostiach a smeroch jesenného hnojenia, ktoré musíme dodržiavať, aby sme boli úspešní.
Čítať viac

Lignohumát pomôcka pri pestovaní rastlín

Lignohumát pomôcka pri pestovaní rastlín 
Čítať viac

Pestovanie orchideí

Orchidey si našli cestu do našich príbytkov. Napíšem Vám zopár informácií a rád, ktoré Vám pomôžu zorientovať sa.
Čítať viac

Jeseň v záhrade s AGRO CS

AGRO CS Jesenná starostlivosť o záhradu Každé ročné obdobie je niečím výnimočné. Po skorom nástupe vysokých teplôt na jar, extrémnom lete s prívalmi dažďa a škodcov, prichádza jeseň, ktorá sa zvykne považovať za najkrajšie ročné obdobie vzhľadom na množstvo farieb v prírode. Od žltej, cez oranžovú, vínovo červenú, bordovú, tmavo zelenú, až po všetky odtiene hnedej
Čítať viac

Výsadba a pestovanie jahôd

Najvhodnejšie termíny na výsadbu jahôd sú od polovice leta až do polovice septembra. Podmienkou úspechu každej, teda aj jarnej výsadby je zdravý biologický materiál s deklarovaným pôvodom so špecializovaných pracovísk. Tie zaručujú, že nie je napadnutý niektorým z vírusových a mykoplazmatických ochorení.Voľba odrodyPre výsadbu a úrodu je dôležité, akú odrodu jahôd si vyberieme. Spomedzi raz ročne rodiacich odrôd je ešte stále vhodná odroda Senga Sengana, zo skoršie rodiacich Andrea, zo stredne skorých Magura, Induka, Bounty, Karmen, Elsanta, Dagmar, Kama, Dar Select a iné. Zo stále rodiacich odrôd sú známe najmä Lidka a Ostara.
Čítať viac

Balkónové kvetiny - pestovanie a starostlivosť

S príchodom jari znovu zatúžime po tom, aby náš balkón vyzeral skvelo. Vďaka kvetinovým aranžmá sú priečelia domov omnoho príťažlivejšie a okoloidúci sa na ne vždy radi pozrú. Sú tu však veci, ktoré je treba vziať do úvahy. Nie všetky rastliny sa hodia rovnako pre balkóny na rôznych miestach. Je treba rozlišovať medzi balkónovými rastlinami, ktoré majú radšej slnko, a tými, ktoré preferujú čiastočný tieň. V tomto článku sa dozviete, ako vybrať pre svoj balkón správne rastliny a ako ich správne hnojiť, aby vás krása ich kvetov tešila až do neskorého leta. 
Čítať viac

VITALITY KOMPLEX - živá voda pre Vaše rastliny

AGRO - VITALITY KOMPLEX podporuje rast rastlín, zvyšuje tvorbu kvetov a predlžuje kvitnutie okrasných rastlín. Pri plodovej zelenine a ovocí priaznivo ovplyvňuje veľkosť a chuť plodov, dokonca zvyšuje aj obsah vitamínu C. Všeobecne VITALITY KOMPLEX zvyšuje celkovú vitalitu rastlín, a tým aj ich odolnosť voči chorobám a škodcom. Je výborný na oživenie vzhľadu a rastu zanedbaných alebo inak poškodených rastlín. Takéto rastliny obnovia svoj pôvodný vzhľad a začnú prípadne vytvárať nové výhonky alebo listy.
Čítať viac
Akceptovať a pokračovať Na uľahčenie používania našej stránky využívame cookies. Používaním stránky súhlasíte s ich využitím.